
Czy na nartach można w szybki i łatwy sposób dostać się do plecaka? Sprawdzamy propozycję firmy Wolffepack model Summit.
Gdy wybieramy się na stok zbieramy ze sobą wiele potrzebnych rzeczy, takich jak wodę , kanapki, chusteczki, krem, ładowarkę etc. i chowamy to w plecaku. Z reguły, by dostać się do potrzebnej rzeczy, prosimy o pomoc osoby trzecie, gdyż zdejmowanie plecaka bywa bardzo uciążliwe i czasochłonne. W 1999 roku podobny problem dostrzegł David Wolffe obserwując … listonosza, który zmagał się ze swoim plecakiem . To, oraz własne frustracje sprawiły, że postanowił wymyślić sposób, który ułatwi dostęp do plecaka. W 2002 roku powstał pierwszy prototyp (jednym z nich był Wolffepack Summit), który nie przyniósł pomysłodawcy zakładanych efektów. W okresie 2002 – 2013 powstało kolejne 9 modeli. W 2013 roku David nawiązał współpracę z projektantami wzornictwa przemysłowego ze studia Goodwin Hartson. Efektem współpracy był plecak P11 , który został przedstawiony przypadkowym przechodniom na Londyńskich ulicach i otrzymał bardzo dobre opinie.
Plecak Wolffepack Summit. Jak to działa?
Model Summit ma 16 litrów pojemności w części pakownej. Istnieje możliwość dokupienia dwu-litrowego pojemnika na płyny, który wraz z rurką umożliwia spożywanie napojów w trakcie jazdy. Wolffepack składa się dwóch części : szelek oraz części pakownej połączonych ze sobą czterema linkami, które wykonane są z materiału Dyneema i mają wytrzymałość do 300 kg. Za pomocą rączki, zlokalizowanej na dole szelek, zwalniamy mocowanie plecaka, który na linkach zjeżdża na dół a uchwyt, wzdłuż szelek, jedzie do góry. Aby ponownie podnieść plecak, przeciągamy rączkę w dół do momentu, aż plecak znajdzie się na plecach. Uchwyt jest zaprojektowany w sposób ułatwiający jego używanie w rękawicach narciarskich. Szelki pozwalają również na montaż plecaka z przodu a ich dolny pas poprawia stabilność jego stabilność. Producent przekonuje, że dostęp do Wolffepack jest czterokrotnie szybszy niż do tradycyjnego plecaka.
Plecak uszyty jest z materiałów wodoodpornych, pokrytych dwiema warstwami poliuretanu, z włókna węglowego oraz kevlaru. Opatentowany expetoSYSTEM ® (magnesy neodymowe) pozwala zakotwiczyć i utrzymać w miejscu rączkę. Wolffepack posiada m.in. kieszeń na gogle oraz na łopatę i zestaw sond do wyszukiwania osób zasypanych lawiną. Przy szelkach zainstalowany jest gwizdek ratunkowy. Dodatkowo możemy przetransportować narty, doczepiając je po lewej i prawej stronie plecaka a podczas nocnej jazdy zabezpieczą nas paski odblaskowe.
Model SUMMIT– w sprzedaży.
Cena ok.170,00 EURO